Rindiņas no mammu atsauksmēm un vēstulēm

 

“Paldies par šodienas sarunu un atbalstu! Tas ir devis enerģiju! Es esmu pateicīga Dievam, ka tieši Tevi esmu satikusi, jo jūtos brīvi. Tu esi cilvēks, ar ko man izraudāties. Lai gan reizēm pati nesaprotu, par ko : ) ”
Kristīne – 2,5 mēn. veca mazuļa mamma.

 

“Man ir skarājusies “kaudzīte” ar jautājumiem par bērnu uzvedību, emocijām, savstarpējām attiecībām. Tā kā pēc mūsu vizītes jutu ļoti lielu iedrošinājumu un arī redzēju, kā uz labo pusi mainās mūsu visu savstarpējās attiecības, es vēlos satikt tevi atkal. ”
Liene, dvīņu mamma.

 

“PEPmammu sameklēju brīdī, kad manai meitiņai bija 3 mēneši. Tie bija pagājuši satraukumā un bailēs par to, ka neprotu būt gana laba mamma savam bērnam, jo – viņš visu laiku raud! Mēs abas bijām neizgulējušās un nelaimīgas.  Man jaunums bija mazuļa signāliņu “skola” – tā ļoti palīdzēja labāk saprast meitiņu un atpazīt viņas vajadzības. Jau pēc pirmās vizītes ievēroju – meitiņa guļ vairāk, raud mazāk un es jūtos daudz labāk kā mamma. Mani nomierināja PEPmammas klātbūtne, ļoti palīdzēja viņas skaidrojums par to, kā mazulis uztver pasauli. Mums vēl daudz jauna priekšā, taču tagad zinu, ka esmu savam bērnam vislabākā.”
Mamma Jūlija.

 

“Rakstot šīs rindas, es jūtu pateicību un mieru. Novēlu ikvienam piedzīvot šo sajūtu, ka tu drīksti atzīties savā vājumā un neziņā, dusmās un bailēs. Šķiet, mātes loma nereti ir tik sarežģīta, jo rada priekšstatu, ka mammai ir jāvar un jāzina viss. Ja tā nav, tad mēs vismaz izliekamies, ka tādas esam. Pateicoties PEP mammas klātbūtnei kādā nelielā manas dzīves posmā, es labāk sāku sevi saprast un apzināties, ka man nav jāatbilst kādam pašas izdomātajam ideālam. Šī apziņa katrā ziņā ir atbrīvojoša, lai arī tas ir tikai sākums.”
Nu jau divgadnieces mamma.

 

“Pietika ar dažām PEPmammas vizītēm, lai mēs kopīgi atrastu mazuļa nemiera cēloni –  tā izrādījās t.s.”pārstimulēšana”. Piederēju pie tām mammām, kuras darbojas ar savu mazuli un priecājas par viņa sasniegumiem – re, kā mans bērns jau tur galviņu, agri veļas, skaisti spēlējas… Taču es nezināju, ka tas viss ir labi, tikai daudz mazākās devās – atbilstoši vecumam un tieši mana bērniņa temperamentam un attīstības tempam. Tagad daudz vairāk vēroju savu bērniņu un izbaudu vienkāršu kopābūšanu. Mēs abi esam mierīgāki un laimīgāki! ”
Elīzas Mamma.

 

“Mūsu tikšanās reizēs es iegūstu  gan atbildes uz praktiskām ikdienas lietām – piemēram, par krūts barošanu, mazā nodarbināšanu, piebarošanu utt., gan emocionālo mieru, pārliecinoties, ka viss, ko daru ir pareizi un labākais manam bērnam, un arī tas, ka mazais paraud bez šķietama iemesla, ir normāli! Un tieši tādēļ, manuprāt, ir svarīgas tieši regulāras tikšanās reizes, jo ik pa laikam tā pārliecība un emocionālā drošība mēdz pagaist un tādēļ ir labi, ka Tu nāc un atkal mani nomierini. Man gribas teikt tā – “Paldies, ka Tu esi un mieru mums nesi! : ) ” ”
Mamma Evija.

 

“Vēlreiz lielais Paldies par vērtīgo sarunu, vēl ik pa brīdim man ataust kāda frāze no sarunas un kaut kas atkal paliek skaidrāks vai arī rodas jauna viela pārdomām, tā, ka viss notiek. Arī vīrs priecājas, ka man šī saruna tik ļoti nākusi par labu.”
Mamma 1, 4 mēn. vecam mazulim.