Ilze Lasmane

Ilze Lasmane

PEP mamma (Sertifikāta Nr.PEP051)

Esmu trīs bērnu mamma. Mammas loma man dzīvē ir vismīļākā, un tajā visvairāk jūtos pietiekami laba. Ļoti liela nozīme manā ceļā ir bijusi atbalstam, ko esmu saņēmusi no sev tuvām sievietēm. Patiesībā man ir pat četras mammas, kas mani ir stiprinājušas un palīdzējušas izveidoties par to cilvēku, kas esmu šobrīd. Kad piedzima mūsu jaunākā meita, manī atmodās līdz šim nepazīta sievišķās varēšanas jauda. Pirmās dzemdības bija traumatiskas, otrajās dzemdībās sapratu, ka pirmās ir bijušas traumatiskas, bet trešajās – dziedinājos. Un tad es sapratu, ka vēlos sniegt atbalstu citām sievietēm. Jūtu, ka tas varētu būt mans mazais pienesums, lai pasaule kļūtu pieņemošāka un līdz ar to mīlošāka. Mūsos jau ir viss nepieciešamais, lai veidotu brīnišķīgas attiecības ar saviem bērniem, tikai dažkārt mēs baidāmies vai arī kaut kādu iemeslu dēļ nespējam sevī ieklausīties, vai uzticēties tam, ko esam sevī sadzirdējušas, vai arī esam vienkārši pārāk nogurušas. Atbalstošs plecs un dzirdīgas ausis var palīdzēt tikt tam pāri, stiprinot mammas pārliecību par savu varēšanu un palīdzot atrast veidus, kā parūpēties pašai par sevi un tādējādi atvērties attiecībām ar bērnu.

Ja man vajadzētu sevi raksturot vienā vārdā, tad tas būtu – vienkāršība. Pie Tevis nākšu tāda, kāda esmu, un pieņemšu Tevi tādu, kāda esi Tu.

Klātienē konsultēju Rīgā – Pārdaugavā, Mārupē, Jaunmārupē, Jūrmalā, vasaras sezonā arī Talsu pusē. Labprāt konsultēju arī attālināti ar videozvana palīdzību. Konsultēju arī angliski un vāciski.